اعلام حریق

  |

اطفاء حریق

  |

آموزش ایمنی و آتش نشانی

  |

تامین و نگهداری

  
  • تهران - میدان هفت تیر -خیابان کریمخان - خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی ) -جنب رستوران نایب - ساختمان آبان پلاک 1 واحد 2
  • 88933140
  • 09101945502

دتکتور هاي خطي حرارتي (Linear Heat Detector)

کابل های تشخیص حرارت Proline ساخت کشور انگلستان با قطری کم (4.0 mms / 0.158 inch) جهت تشخیص افزایش دما بیش از حد مجاز و کشف زود هنگام حریق در موارد حفاظت های موضعی، حفاظت از تجهیزات خارج از ساختمان، داخل سینی کابل ها، محیط هایی آلوده، مرطوب، خورنده، شیمیایی، خطرناک، قابل انفجار و محیط هایی که محدودیت نصب یا انجام امور نگهداری دارند، به منظور عملکرد های پیشگیرانه از حریق و حتی جلوگیری از فعال­سازی بی مورد مدا­رهای آژیر مناسب می باشند.
دتکتور خطی
دتکتور حرارتی کابلی Linear Heat Detector

دتکتور حرارتی کابلی Linear Heat Detector جهت مکان هایی طراحی گردیده است که عبور انسان دشوار، غیر ممکن و یا حادثه خیز می­باشد و یا امکان نصب انواع دیگر دتکتورها وجود ندارد.

از جمله کاربردهای این سیستم را می توان در مواردی از قبیل ترانس­های برق، خودرو­ها، مخازن سوخت، تونل­های عبور کابل، تونل­های جاده­ای و ریلی، کشتی­ها، فرودگاه­ها، مراکز تجاری و غیره نام برد.

در طول مسیر حفاظت وجود یک نقطه­ی داغ (Over Heating) در روی کابل باعث عملکرد دتکتور می گردد. مجموع مقاومت انتهای خط و مقاومت سیم با در نظر داشتن سطح مقطع سیم و طول مسیر مقدار مشخصی است. در صورت بروز حریق در نقطه ای فرضی، با از دست رفتن خاصیت عایق پلیمر حساس به گرما، دو سیم اتصال کوتاه شده و در نتیجه مقاومت کل مدار تغییر می کند. محل حریق بر اساس فاصله و کاهش مقاومت که نسبتی مستقیم با هم دارند توسط کنترلر مخصوص آن مشخص می شوند.

کنترلر مرکزی دتکتور حرارتی کابلی دارای دو نوع آنالوگ و دیجینال بوده و اتصال آن به پنل­های مختلف بواسطه وجود رله­های خروجی آلارم و خطا در عملکرد امکان پذیر می­باشد.دتکتورهای حرارتی کابلی با توجه به نوع، طول، قطر و مقاومت سیم، جنس پوشش ها و هم چنین دماهای مختلف دسته­بندی می­شوند:

دماهای عملکرد دتکتورهای حرارتی کابلی Proline:

    68 درجه سانتی گراد
    88 درجه سانتی گراد
    105 درجه سانتی گراد
    185 درجه سانتی گراد (محصول جدید این کمپانی)

 

انواع پوشش­های دتکتور­­های حرارتی کابلی Proline :

    پوشش UPVC
     پوشش Rilsan جهت جلوگیری از خوردگی کابل در محیط­های شیمیایی
    پوشش Stainless Steel جهت استحکام مکانیکی

استانداردهای جهانی کابل های تشخیص حرارت Proline:

    Underwriters Laboratory (U.L.) and (C-UL) Listed – File No: S9029
    FM Approvals 3025739
    EN54-2 / EN54-4
    ATEX Certified